Moduł pozwala na przesyłanie plików z danymi na dedykowany adres e-mail. Po przesłaniu pliku na adres e-mail zostanie on automatycznie zapisany w tabeli BigQuery, dzięki czemu będzie można te dane użyć do integracji lub analizy.

Kiedy warto użyć?

Załóżmy, że klient posiada status transakcji w swoim systemie CRM i chciałby je przesyłać systematycznie do BigQuery, aby później połączyć je z danymi Google Analytics. Niestety, zautomatyzowanie tego procesu wymagałoby zaangażowania programisty, co nie zawsze jest możliwe. Na szczęście niemal każdy system CRM pozwala ustawić wysyłkę pliku CSV z transakcjami na maila w ustalonym harmonogramie. Subskrybentem takiego maila może być dedykowany adres e-mail dostarczony przez nasz moduł.

Za każdym razem, kiedy przyjdzie nowy plik na dedykowany adres e-mail, zostanie on automatycznie zaimportowany do Twojego projektu WitCloud w BigQuery.

W późniejszym etapie będzie on mógł być wykorzystywany do zaplanowanej integracji lub analizy danych.

Z menu po lewej stronie wybierz zakładkę "Collect", następnie kliknij przycisk "Add new pipeline".

Z listy dostępnych modułów wybieramy "Email to BigQuery"

W pierwszym kroku mamy do wyboru 2 ustawienia.

Name - nazwa naszego procesu np. "CRM Statuses"

Write Disposition:

W drugim kroku otrzymujemy adres e-mail, który powinien zostać ustawiony jako odbiorca maila z plikiem danych. Po wysłaniu maila z danymi jako załącznik CSV, dane zostaną automatycznie zaimportowane do Twojego projektu WitCloud w BigQuery.